مرکز نوین سرت ارائه دهنده انواع گواهینامه ایزو ، CE، HSE

گواهینامه CE معتبر

دریافت گواهینامه CE معتبر با قابلیت صادرات
4.9/5 - (805 امتیاز)

گواهینامه CE معتبر

محصولات تولید گردید تحت سایبان دستورالعمل ها و مقررات اروپایی با نشان CE مشخص گردید و بدون هیچ گونه مانع قانونی در بازارهای جهانی به فروش می رسند. نه تنها یک لوگوی تضمین کیفیت، بلکه قابل ذکر است که نشان CE به تولیدکننده این امکان را می دهد تا اعلام کند که محصول مطابق با قوانین ایمنی محصول اروپا تولید گردید است و استفاده از آن در شرایط عملیاتی داده ایمن است.بنابراین داشتن گواهینامه CE معتبر ، وجاهت قانونی برای صادرات محصول را به شما میدهد.

گواهی نامه CE چیست؟

CE استاندارد شناخته گردید جهانی برای ایمنی و حفاظت از محصول است. این امر نشان می‌دهد که شرکت ارائه دهنده محصول حداقل الزامات قانونی دستورالعمل مربوطه را برآورده می‌کند و به محصول اجازه می‌دهد به طور قانونی در بازار هر کشور عضو اروپایی عرضه شود. از این رو گواهینامه CE به شرکت شما امکان دسترسی آسان تر به بازار اروپا را می دهد تا محصولات شما را بدون تطبیق یا بررسی مجدد بفروشد.

فرآیند اخذ نشان CE

ابتدا مشخص کنید چه دستورالعمل هایی قابل اجرا هستند. این امر ممکن است شامل دستورالعمل های سازگاری الکترومغناطیسی، تجهیزات رادیویی و ولتاژ پایین باشد. گواهینامه CE معمولاً به آزمایش EMC برای محصولات الکترونیکی و الکتریکی نیاز دارد، اما EMC چیست؟

آزمایش EMC یا سازگاری الکترومغناطیسی این است که چگونه می توانید به طور مؤثر اطمینان حاصل کنید که یک محصول با محصول دیگر در یک محیط الکترومغناطیسی تأثیر نمی گذارد.

گام بعدی جمع آوری شواهدی است که نشان دهد محصول با دستورالعمل های قابل اجرا مطابقت دارد. این را می توان از طریق آزمایش انطباق به دست آورد.

یک اظهارنامه از پیروی محصول از استاندارد های اتحادیه اروپا تهیه کنید؛ این اساساً سندی است که بیان می کند محصول مطابق با الزامات دستورالعمل های قابل اجرا است.

تمام شواهدی که نشان می‌دهد محصول با دستورالعمل‌ها مطابقت دارد، مانند گزارش‌های آزمایش، تجزیه و تحلیل ریسک، و غیره جمع‌آوری کنید.

مراحل صدور گواهینامه CE
مراحل اخذ گواهینامه CE

نشان CE

را مطابق با الزامات برچسب CE به طور ایمن روی محصول بچسبانید.

دستورالعمل ها و استانداردهای مربوطه را برای تغییرات زیر نظر داشته باشید زیرا ممکن است در آینده لازم باشد.

 

بنابراین به طور مختصر برای اخد نشان CE شما نیاز خواهید داشت:

 • دستورالعمل(های) مربوط به محصول خود را شناسایی کنید
 • روش ارزیابی انطباق محصول و دستورالعمل خود را شناسایی کنید
 • مشخص کنید که آیا استانداردهای هماهنگ اروپایی برای محصول شما قابل اجرا است یا خیر
 • اطمینان حاصل کنید که محصول با تمام الزامات اساسی دستورالعمل(های) مطابقت دارد.
 • مشخص کنید که آیا ارزیابی مستقل انطباق شما توسط یک سازمان اطلاع رسانی، مانند BSI، مورد نیاز است یا خیر
 • نگهداری از اسناد فنی مورد نیاز دستورالعمل(ها)
 • اعلامیه انطباق و شواهد مورد نیاز را آماده کنید
 • بررسی کنید که هیچ الزامات دیگری در کشوری که محصول قرار است فروخته شود وجود نداشته باشد
 • برای هماهنگی برای تست محصول خود با ما(شرکت نوین سرت) تماس بگیرید
 • اگر تمام الزامات برآورده شد، می توانید نشان CE را روی محصول و/یا بسته بندی خود بچسبانید.

چرا برای دریافت مدرک CE به نوین سرت نیاز دارید؟

اگر محصولات یا سیستم‌های شما نیاز دارد که مستقلاً آزمایش، تأیید یا بازرسی شوند، برای گرفتن مدرک CE به یک سازمان اطلاع‌رسانی مانند نوین سرت نیاز دارید.

ما ارزیابی خواهیم کرد که آیا محصول شما با الزامات ضروری ذکر گردید در دستورالعمل مربوطه مطابقت دارد یا خیر. این امر ممکن است بازرسی، تضمین کیفیت، بررسی نوع یا طراحی یا ترکیبی از این موارد باشد. علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند ثابت کنید محصولتان با دستورالعمل مطابقت دارد، از دانش، تجربه، استقلال و منابع تخصصی ما بهره‌مند خواهید شد.

مزایای اخذ نشان CE چیست؟

کمپانی و شرکت های بسیاری هستند که بواسطه این نشان (CE) سود چند برابری دریافت میکنند، زیرا در سراسر این نشان جهان شناخته است و ثابت می کند که یک شرکت محصول ایمن را در بازار عرضه می کند. یک تولید کننده می تواند محصول خود را آزادانه در سراسر بازارها به محض قرار دادن نشان CE بر محصول و کالای خود منتقل کند و تجارت آسان تر را هم در اتحادیه اروپا و هم در سطح بین المللی برای خود امکان پذیر سازد.

صدور گواهینامه CE معتبر اصلی
صدور گواهی نامه CE معتبر مورد تایید اروپا

گواهینامه CE معتبر

این نشان برای مشتریان نیز مزایای زیادی دارد. برجسته ترین آنها این است که ایمنی و سلامت کالا تضمین گردید است. این امر به ویژه از نظر لوازم پزشکی یا لوازم الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند بسیار حائز اهمیت میباشد. در عین حال، محصولات موجود در بازار داخلی با حداقل استانداردهای زیست محیطی اتحادیه اروپا مطابقت دارند که برای بسیاری از مشتریان ارزشمند است.

با این نشان فروش راحت تری میتوان داشت، زیرا مشتریان این نشان را می شناسند و آن را نمادی از ایمنی می دانند و اطمینان حاصل می کنند که هنگام خرید محصول احساس راحتی بیشتری می کنند.

گواهی اتحادیه اروپا

بنابراین به طور کلی میتوان گفت:

 • نشان CE به شما امکان می دهد محصول خود را در کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) بفروشید و به عنوان گواهینامه اتحادیه اروپا عمل میکند. با اجرای الزامات ممکن است متوجه شوید که محصول شما ایمن تر و قابل اعتمادتر است. بنابراین خطر نارضایتی مشتری را کاهش دهید.
 • هر محصول، به‌ویژه کالای الکترونیکی، خطرات نادیده‌ای دارد که ممکن است با گذشت روزها پدیدار شود. افرادی که بیشتر از آن استفاده می کنند، بیشتر تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض آن قرار می گیرند. لوگوی CE بر روی محصول اطمینان و ایمنی بی نظیری را به کاربران می دهد. تا زمانی که مصرف کننده از محصول تحت شرایط عملیاتی داده گردید استفاده می کند، از نظر ایمنی و حفاظت، معتبر و بی خطر باقی می ماند. این یکی از مزایای برجسته گواهینامه CE است.
 • اتحادیه اروپا گواهینامه CE را برای تقویت تجارت محصول بین کشورهای اتحادیه اروپا صادر کرد. نشان CE به عنوان یک استاندارد جهانی برای ایمنی و حفاظت ظاهر می شود و به مشتریان کمک می کند بر شک و تردید در مورد آسیب پذیری محصول غلبه کنند. علامت گذاری CE به تولیدکنندگان کمک کرده است تا اعتبار خط تولید خود را در طول زمان به دست آورند و به راحتی با رقابت بی امان مقابله کنند. در نتیجه، اکنون آنها می توانند محصول خود را فراتر از بازار موجود خود معامله کنند. این یکی از مزایای درجه یک گواهینامه CE است.

گواهینامه CE معتبر

ماژول های گواهی نامه CE

. ماژول‌های مختلفی برای رویه‌های ارزیابی انطباق موجود است، اما تنها تعداد کمی از آن‌ها شامل خود گواهی است. اکثر این روش‌ها به «تأیید نوع تولید» و ارزیابی انطباق تولید توسط یک سازمان اطلاع‌رسانی نیاز دارند. رویه های متداول (ماژول) صدور گواهینامه به شرح زیر است. یک محصول معمولاً برای پیاده سازی به بیش از یک رویه (ماژول) نیاز دارد:

تمامی ماژول A کنترل تولید داخلی.

عمده ماژول B آزمون نوع EC.

گواهی ماژول C مطابقت با نوع.

استاندارد ماژول D تضمین کیفیت تولید.

روش ماژول E تضمین کیفیت محصول.

نمونه ماژول F تأیید محصول.

مدل ماژول G تأیید واحد.

راهنما ماژول H تضمین کیفیت کامل.

ویژگی های برجسته گواهینامه یا نشان CE

نشان یا گواهینامه CE دارای ویژگی های برجسته زیر میباشد:

 • سازنده یا نماینده مجاز فقط می تواند نشان CE را روی محصول درج کند.
 • نشان CE را نمی توان روی محصولی که تحت دستورالعمل ها و مقررات اتحادیه اروپا قرار نمی گیرد چسباند.
 • نشان CE تنها علامتی است که انطباق محصول را با الزامات قابل اجرا قانون هماهنگ سازی جامعه مرتبط با الصاق آن تأیید می کند.
 • ظاهر نشان CE نباید مخاطب را گمراه کند. علامت گذاری باید طبق پیش نیازهای ذکر گردید در قوانین اتحادیه اروپا انجام شود.
 • کشورهای عضو مسئول حفظ یکپارچگی گواهینامه/نشان CE هستند. برای انجام این کار، آنها باید مقررات کیفری مربوطه را برای مقابله با موارد ضد و نقیض اعمال کنند. این مجازات‌ها بر اساس شدت جرم اعمال می‌شوند و عامل بازدارنده برای جلوگیری از استفاده غیراخلاقی از نشان CE هستند.

بخشنامه و دستور العمل های مدرک CE

بیش از 20 آیین نامه و دستورالعمل مربوط به نشان CE وجود دارد. البته، هر محصولی با تک تک دستورالعمل ها سروکار ندارد. بنابراین، مطابقت با قوانین اتحادیه اروپا، برای هر محصول متفاوت است.

به عنوان مثال، ماشین آلات با دستورالعمل هایی مانند دستورالعمل ماشین آلات، دستورالعمل ولتاژ پایین، دستورالعمل EMC و دستورالعمل تجهیزات فشار سر و کار دارند.

از سوی دیگر، اسباب‌بازی‌ها باید استانداردهای تدوین‌ گردید  در دستورالعمل ایمنی اسباب‌بازی را رعایت کنند، که بر ایمنی اسباب‌بازی‌ها برای استفاده کودکان برای بازی تمرکز دارد.

اخذ نشان CE معتبر از مراجع اصلی
اخذ نشان CE معتبر از مراجع اصلی مورد تایید اتحادیه اروپا
گواهی CE

محصولات فولادی باید با دستورالعمل محصولات ساختمانی مطابقت داشته باشند و دستگاه های پزشکی، مانند وسایل مورد استفاده در بیمارستان ها، ملزم به رعایت دستورالعمل تجهیزات پزشکی هستند.

هنگام برخورد با دستورالعمل ها، یک سازنده می تواند از استانداردهای هماهنگ استفاده کند. این استانداردها به عنوان پایه ای برای شرکت ها برای رعایت الزامات تعیین گردید توسط اتحادیه اروپا عمل می کند.

نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد، مقررات محصولات ساختمانی است که اغلب به اختصار CPR نامیده می شود. این مقررات نحوه چسباندن نشان CE را به محصولات ساختمانی، همراه با قوانین دقیق برای محصولات ساختمانی، نقش همه ارگان های مرتبط با این گروه از محصولات و چارچوبی که می تواند برای پایبندی به قوانین اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار گیرد، روشن می کند. مقررات ایمنی وضع گردید به عنوان مثال با ایمنی در هنگام آتش سوزی و آلودگی صوتی سروکار دارد.

هزینه ها و طول فرآیند صدور گواهینامه CE

طول کل فرآیند علامت گذاری CE در محصولات مختلف بسیار متفاوت است. به طور متوسط برای هر محصول تقریباً 6 تا 8 هفته طول می کشد. در صورتی که پس از آزمایش، محصول نیاز به اصلاح داشته باشد، این روند طولانی تر نیز خواهد بود. محصولات پرخطر نیز مدت بیشتری طول می کشد تا گواهی CE را دریافت کنند و ممکن است تقریباً 12 تا 16 هفته طول بکشد.

قیمت گواهینامه CE در بین محصولات بسیار متفاوت است. بیشترین بخش بودجه صرف آزمایش و استفاده از مشاوران و همچنین مراجع صدور گواهینامه خواهد شد. هرچه تعداد بیشتری از این موارد نیاز داشته باشید، هزینه گواهینامه CE گران تر می شود.

جمع بندی گواهینامه CE معتبر

دریافت گواهی CE امکان جابجایی و فروش کالاها را در سرتاسر منطقه اقتصادی اروپا فراهم می کند. برای اینکه بتوانید تجارت خود را توسعه دهید و محصولات خود را در بازار اروپا توزیع کنید، نشان CE برای بسیاری از محصولات اجباری است. این یک فرآیند خوداظهاری است که محصول شما با دستورالعمل هایی مطابقت دارد که ممکن است شامل آزمایش رادیویی بی سیم و EMC باشد. اگر می‌خواهید از گواهینامه CE استفاده کنید یا جزئیات بیشتری در مورد مزایای گواهینامه CE کسب کنید، با تیم کارشناس نوین سرت مشورت کنید.

گواهینامه CE معتبر

14 Responses

 1. از کجا بدونم نشان CE که شما میدید اورجیناله؟ من گواهی CE تجهیزات پزشکی برای صادرات به عراق میخوام.

 2. سلام از مقاله CE که به اشتراک گذاشتید برای دریافت گواهینامه CE به شرکت ما خیلی کمک کرد .

  1. خواهش میکنم اقای احمدی گرانقدر
   کار کردن با مجموعه شما از افتخارات مرکز نوین سرت میباشد.

 3. اخذ نشان CE چه هزینه هایی دارد ؟ می شود یک نامه اعلام قیمت گواهینامه CE برای ما ایمیل کنید .ممنون

  1. هزینه های زیادی شامل هزینه تکنیکال فایل ، تست ریپورت ، هزینه ممیزی و …
   بصورت صفر تا صد قیمت را به شما اعلام خواهیم نمود.

 4. سلام ممنون از این نوشته کامل . میشود برای اخذ نشان CE محصول شرکت ما را راهنمایی بفرمایید و نمونه گواهینامه و نامه اعلام قیمت برایمان ایمیل کنید . سپاس

 5. اگر محصول ما ماژول های مورد نیاز گواهی نامه CE را نداشته باشد یعنی امکان اخذ گواهینامه CE وجود نخواهد داشت ؟

  1. استاندارد CE ، و دریافت نشان CE ، یک استاندارد اروپایی میباشد . و استانداردی تماما اروپایی و تدوین شده اتحادیه اروپا میباشد. اگر بخواهید محصول خود را به اتحادیه اروپا صادر نمایید باید موارد الزامیشان را رعایت نمایید.
   ممیزان notify body به شرکت متقاضی دریافت گواهی CE ،مراجعه مینمایند و پس از بررسی و تست های لازم ، اگر موفق به کسب CEMARK شوید، گواهی CE را به شما میدهند و میتوانید برای صادرات اقدام نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان نوین سرت تماس بگیرید. 44829133

  1. برای اخذ نشان CE و دریافت CE مارک ، حتما نیازی نیست که استانداردهای ایزو راهم اخذ نموده باشید. گواهینامه CE ، برای صادرات محصول به اروپا الزامی میباشد اما اخذ گواهی ایزو بعنوان یک مدرک امتیاز اور خواهد بود.

  2. دوست عزیز برای اخذ نشان CE ، نیازی به اخذ گواهی ISO ، نیست . شما میتوانید به جهت امتیاز و بالا بردن اعتبار شرکتتان ، همزمان با اخذ CE MARK ، اقدام به اخذ گواهی نامه ISO ،هم نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس مرجع اصلی صدور گواهینامه ایزو

ایزو ومقالات مفید

گفتگوی آنلاین
Send via WhatsApp