مرکز نوین سرت ارائه دهنده انواع گواهینامه ایزو ، CE، HSE

گواهینامه HSE معتبر

گواهی نامه HSE معتبر بین المللی
4.9/5 - (697 امتیاز)

گواهینامه HSE معتبر

برای اخذ گواهینامه HSE معتبر با اعتبار بالا و هزینه کم لطف کنید این مقاله را بخوانید.

مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) رشته گسترده ای می باشد که بر محافظت از کارکنان، مردم و محیط زیست در برابر آسیب در طول پروژه ها تمرکز دارد. گواهینامه های زیادی در این زمینه وجود دارد تا به متخصصان کمک کند دانش و آموزش خود را گسترش دهند. یادگیری در مورد این گواهینامه ها می تواند به شما در پیشرفت شغلی و کسب صلاحیت های بیشتر برای اخذ گواهینامه HSE کمک کند. در این مقاله، ما توضیح می‌دهیم که گواهینامه‌های ایمنی (HSE) چیست و داشتن آن چه کمکی به شما می کند. بنابراین تا انتهای مطلب با نوین سرت همراه باشید.

گواهینامه HSE چیست؟

گواهینامه های HSE آموزش روش ها، فرآیندها و مقررات ایمنی را ارائه می دهد و می تواند به عنوان مجوزی برای متخصصان در این زمینه باشد. مدیران و کارمندان می توانند این گواهینامه ها را برای افزایش اعتبار خود برای کمک به تضمین ایمنی و رفاه در یک محیط کار دریافت کنند. این گواهینامه ها در مورد موضوعاتی مانند کاهش آسیب یا بیماری، بهبود بهره وری کارکنان، افزایش انطباق با مقررات و کاهش بار اقتصادی شرکت شما آموزش می دهند.

درخواست برای اخذ گواهینامه HSE به سازمان کمک می کند تا از مزایای استاندارد ISO 14001 و ISO 45001 بهره مند شود. ترکیبی از هر دو استاندارد به سازمان کمک می کند تا الزامات هر دو استاندارد را برآورده کند. در سراسر جهان پذیرفته شده است زیرا جنبه های بیشتری از بهداشت، ایمنی و محیط زیست را در بر می گیرد تا سایرین. بنابراین، آن را ترجیح می دهد که تقریبا در همه کشورها قابل قبول است و شما را در این زمینه بالا می برد.

گواهینامه HSE شما به عنوان مجوز شما به عنوان یک متخصص بهداشت و ایمنی عمل می کند. سلامت و ایمنی بدون شک یکی از پردرآمدترین مشاغل در حال حاضر است، اما شما باید گواهینامه های مربوطه را به دست آورید که به شما نسبت به سایر رقبا برای فرصت های محدود اما رقابتی موجود برتری دهد.

گواهی نامه های HSE می تواند برای بسیاری از صنایع اعمال شود و دوره هایی وجود دارد که می توانید بسته به شغل یا زمینه کاری خود بگذرانید. ایمنی محل کار می تواند شهرت یک شرکت را افزایش دهد، که می تواند به تصویر برند مثبت و رضایت بالای کارکنان منجر شود، بنابراین اخذ گواهینامه ایمنی می تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که در ادامه به صورت کلی برا شما فهرست کردیم.

دوره مجازی آموزشی افسر ایمنی
دوره آموزشی افسر ایمنی

مزایای اخذ گواهینامه HSE

رعایت HSE مشارکت بهتر کارکنان، مدیران و ایمنی محیطی را تضمین می کند. این گواهی مزایای بسیاری را هم برای افراد و هم برای سازمان شما دارد که عبارتند از:

برای سازمان

 • آموزش حرفه ای بهداشت و ایمنی به شما کمک می کند تا یک رابطه مثبت و سالم در سازمان ایجاد کنید
 • غیبت کارکنان را که بالقوه ناشی از صدمات شغلی است، کاهش می دهد
 • روابط سالم با سرمایه گذاران، مشتریان و کارمندان ایجاد می کند
 • بهره وری کار را در میان کارکنان شما افزایش می دهد
 • این به شما کمک می کند از جنگ های حقوقی گران قیمت اجتناب کنید
 • کاهش حق بیمه گران قیمت، پرداخت غرامت، و پرداخت های جبرانی و غیره
 • افزایش شهرت سازمان
 • افزایش انطباق با مقررات
 • کاهش بار اقتصادی

برای افراد

 • فرصت های شغلی بهتر از افراد آموزش ندیده
 • مهارت های شما را در زمینه ایمنی و سلامت شغلی تقویت می کند
 • تضمین زندگی کاری ایمن و سالم
 • مهارت ها و توانایی های شما را برای مقابله با شرایط اضطراری غیرمنتظره بهبود می بخشد
 • برای مقابله با موقعیت های خطرناک شجاعت ایجاد کنید
 • گواهی نامه HSE بهره وری کار شما را افزایش می دهد
 • همچنین شما را برای مشاغل با حقوق بالا قابل فروش تر می کند
 • شما را برای مشاغل با حقوق بالا قابل فروش تر می کند

ایزو

همانطور که می بینید گواهی HSE برای هر سازمان یا هر فردی مزایای بی شماری دارد. وقت آن رسیده است که گواهینامه خود را همین حالا از نوین سرت بخواهید تا از مزایای دو گواهینامه ترکیب شده در یک گواهینامه بهره مند شوید. اگر از کار در اطراف افراد قدردانی می کنید، با تغییر نیازهای محیطی سازمان از چالشی که هر روز محیط با آن مواجه است لذت ببرید. سپس گواهی HSE برای شما توصیه می شود زیرا به سازمان های مختلف در رعایت استانداردهای محل کار و حفاظت عمومی کمک می کند.

ممیزی برای اخذ گواهی نامه HSE

ممیزی منظم سلامت و ایمنی به طور گسترده ای به عنوان بهترین روش برای تمامی انواع مختلف سازمان ها شناخته شده است. ممیزی‌ها بسیار بیشتر از یک تمرین یا اقدام دفاعی هستند، بلکه می‌توانند مزایای مثبتی برای کسب‌وکارها به همراه داشته باشند.

در درجه اول، ممیزی شما را قادر می سازد تا از کارمندان، مشتریان و بازدیدکنندگان در برابر آسیب محافظت کنید. اما، در نهایت، یک حسابرسی حرفه ای نیز می تواند از موجودیت شرکت محافظت کند. این امر به این دلیل است که یک حادثه جدی می تواند منجر به پیگرد قانونی، آسیب شدید به شهرت و مجازات های مالی شود.

چرا باید ممیزی ایمنی و بهداشت داشته باشیم؟

هیچ سازمانی از نظر قانونی موظف به انجام ممیزی رعایت بهداشت و ایمنی نیست. با این وجود، شرکت‌ها در هر نوع و اندازه، حسابرسی منظم را ضروری می‌دانند.

دلایلی که چرا باید یک ممیزی بهداشت و ایمنی انجام دهید؟

ممیزی های بهداشت و ایمنی بسیار بیشتر از آنچه اشتباه است را نشان می دهد. آنها همچنین موفقیت‌ها را برجسته می‌کنند و کارفرمایان را قادر می‌سازند تا افرادی را که به درستی آن را انجام می‌دهند تحسین کنند.

راه اندازی یک سیستم ممیزی ایمنی فقط از کارکنان و مشتریان در برابر آسیب و بیماری محافظت نمی کند. با نشان دادن اینکه کارفرما در مورد رفاه آنها جدی است، به کارکنان انگیزه می دهد.

ممیزی ایمنی که به درستی انجام شود می تواند از دارایی های یک شرکت محافظت کند. یک حادثه جدی بهداشتی و ایمنی می تواند منجر به تبلیغات نامطلوب شود که به تجارت آسیب می رساند.

هنگامی که اداره بهداشت و ایمنی (HSE) برای نقض بهداشت و ایمنی پیگرد قانونی می کند، آنها همیشه به مواردی اشاره می کنند که ممیزی برجسته می کرد. پیگرد قانونی می تواند منجر به جریمه های هنگفت و هزینه های قانونی و حتی زندان شود.

هر کارفرما از نظر قانونی موظف است یک خط مشی بهداشتی و ایمنی را در نظر بگیرد. اگر پنج کارمند یا بیشتر وجود دارد، باید به صورت کتبی عنوان شود. بدون حسابرسی، غیرممکن است که مطمئن شوید که خط مشی شما برای هدف مناسب است. بنابراین، علاوه بر یک خط مشی ایمنی و بهداشت، به یک خط مشی ممیزی ایمنی نیز نیاز دارید.

گواهی نامه HSE معتبر بین المللی
گواهینامه HSE معتبر

گواهینامه

صدور گواهینامه ایمنی و بهداشت الزامی نمی باشد بلکه داوطلبانه است با این حال، این گواهی نامه ایمنی می تواند سازمان شما را قوی‌تر ‌کند تا قوانینی را در بخش های مختلف اتنظیم و اجرا کند تا از سلامت و ایمنی محیط زیست، نیروی کار و سازمان شما محافظت ‌کند. برای رقابتی شدن در بازار، باید پیش قدم شوید و کفش های خود را در جایگاه مشتری و سرمایه گذاران قرار دهید تا با ایده های موفقیت آنها کنار بیایید و نیازهای آنها را برای برآورده کردن نیازهای خود برآورده کنید. به عنوان پیش نیاز برای اخذ گواهی HSE نیاز به پیروی از کلیه الزامات انطباق استانداردهای ISO 14001 و ISO 45001 برای رشد آتی در دراز مدت است.

10 گواهینامه برتر HSE

گواهینامه های ایمنی بهداشت و محیط زیست (HSE) در سطوح مختلفی هستند. در واقع، گواهی HSE مربوط به هر صنعتی است و کارفرمایان را ملزم به تکمیل گواهینامه می کند.

دوره های پایه HSE

در ابتدا به دوره آموزشی عمومی HSE که شامل دو سطح اول می باشد توجه کنید. پس از آن، می توانید یک دوره پیشرفته را تکمیل کنید. اگر می خواهید در هر صنعتی شغل پیدا کنید، تمام سه سطح اول برای گذراندن اجباری است.

برای مثال، اگر در یک تجارت خاص، مانند حمل و نقل دریایی، تخصص دارید، باید آموزش های اضافی را نیز بگذرانید. بنابراین، دریانوردان باید دوره آموزشی ایمنی پایه اجباری (STCW) را بگذرانند.

HSE

برای کسانی که به دنبال ایمنی حرفه ای هستند، گواهی نبوش، دیپلم نفت و گاز نبوش، ایمن کار IOSH، مدیریت ایمن IOSH یا دوره های OSHA وجود دارد.

 • تمام گواهینامه بهداشت و ایمنی سطح 1
 • روشهای گواهینامه بهداشت و ایمنی سطح 2
 • نمونه های گواهینامه بهداشت و ایمنی سطح 3
 • دریافت گواهینامه سلامت و ایمنی پیشرفته
 • معرفی گواهینامه پیشگیری از ضرر
 • اکثر گواهی عمومی بین المللی NEBOSH (IGC)
 • تمامی گواهی ملی NEBOSH
 • روش گواهی ساخت و ساز NEBOSH
 • مدل گواهی نفت و گاز NEBOSH
 • دیپلم NEBOSH
 • IOSH مدیریت ایمن گواهی
 • مدرک گواهی کار ایمن IOSH
 • کاغذ گواهینامه ممیز سرب OHSAS 18001/ISO 45001 ایمنی و بهداشت شغلی.
 • تعداد گواهی کارشناس ایمنی (CSP).
 • گواهی مدیر ایمنی و سلامت (CSHM) و غیره

انواع گواهینامه بهداشت و ایمنی سطح 1

این دوره برای کارکنان در تمامی محیط های کاری از جمله افرادی که در بخش های تولیدی، ادارات، خرده فروشی، آموزش، انبارها، ساخت و سازها و کارخانه ها کار می کنند طراحی شده است. این به ویژه برای کارگران جدید که ملزم به گذراندن دوره های آموزشی القایی ایمنی و بهداشت در شروع کار هستند مفید است.

این دوره به گونه ای طراحی شده است که کاندیداها را با مهارت ها، اصول و شیوه های ایمنی در محل کار آشنا کند. این سطح نقطه شروعی را فراهم می کند که از آن می توان آموزش دقیق تر در سطح 2 را دنبال کرد. این سطح برای افراد مبتدی و همه افراد در محیط کار مناسب است.

گواهینامه HSE معتبر

نمونه گواهینامه بهداشت و ایمنی سطح 2

این دوره آموزشی سطح 2 برای کارگران با تمام توانایی ها مناسب است و به عنوان یک دوره سطح “پایه” در نظر گرفته شده است که برای حفظ دانش بهداشت و ایمنی فراگیران طراحی شده است.

این به ویژه برای کمک به بهبود فرهنگ محیط کار با قادر ساختن یادگیرندگان به درک اصول اساسی ارزیابی ریسک طراحی شده است. این دوره برای هر کسی که در یک محیط کار است مناسب است زیرا آگاهی فراگیران را از مفهوم ارزیابی ریسک بالا می برد.

دریافت گواهینامه بهداشت و ایمنی سطح 3

این دوره سطح 3 بهداشت و ایمنی در محیط کار برای همه کارفرمایان، مدیران و/یا سرپرستانی که مسئولیت ارائه استانداردهای بالای بهداشت و ایمنی در محیط کار را دارند مناسب است. این شامل کسانی می شود که مسئولیت آموزش کارکنان، حفظ استانداردها و اجرای فرهنگ سلامت و ایمنی مثبت در کار را دارند.

اخذ گواهینامه سلامت و ایمنی پیشرفته

گواهینامه ایمنی و سلامت پیشرفته برای افرادی طراحی شده است که به دنبال ورود به حوزه ایمنی و بهداشت شغلی هستند و گواهی حرفه ای برای آنها به پیشرفت شغلی و به رسمیت شناختن حرفه ای کمک می کند.

گواهی عمومی بین المللی NEBOSH

این محبوب‌ترین مدرک بین‌المللی بهداشت و ایمنی است که برای هر کسی که می‌خواهد شغلی موفق در سلامت و ایمنی داشته باشد ضروری است.

گواهینامه بین المللی NEBOSH بر نقش متخصصان سلامت و ایمنی در زندگی واقعی تمرکز دارد. این به خطرات واقعی و روزمره ای که مردم با آن مواجه می شوند و نحوه مدیریت آنها برای کمک به محافظت از مردم و سود نگاه می کند.

گواهی ساخت و ساز NEBOSH

این گواهینامه برای افرادی که در ساخت و ساز، مهندسی عمران، تاسیسات، تاسیسات، پخش، مدیریت املاک و غیره کار می کنند طراحی شده است. به ویژه برای مدیران، ناظران، طراحان اصلی و پیمانکاران اصلی که به سطح مناسبی از مهارت ها و دانش لازم برای انجام مسئولیت های ایمنی و بهداشتی خود نیاز دارند، مناسب است.

گواهی نفت و گاز NEBOSH

این مدرک برای کسانی است که در صنایع نفت و گاز (یا مرتبط) کار می کنند، که نیاز به درک درستی از اصول بهداشت و ایمنی عملیاتی دارند که در حوزه تخصصی آنها اعمال می شود.

برای برخی، گواهینامه بین المللی نفت و گاز می تواند گام مهمی در جهت ایجاد یک حرفه حرفه ای مادام العمر در بهداشت و ایمنی شغلی باشد. برخی از افرادی که گواهینامه بین المللی نفت و گاز خود را می گیرند به یکی از مدارک سطح دیپلم ما پیشرفت می کنند.

IOSH مدیریت ایمن گواهی

IOSH Managing Safely یک گواهی بهداشتی و ایمنی مدیریت ریسک برای کارکنان است. این سازمان ها را قادر می سازد تا تعهد خود را به استانداردهای ایمنی و بهداشت بر اساس بهترین روش های بین المللی که برای شهرت سازمان ها مهم است نشان دهند.

گواهی کار ایمن IOSH

IOSH Working Safely یک گواهی بهداشتی و ایمنی مدیریت ریسک برای کارمندان است. افرادی را که به عنوان بخشی از یک تیم کار می کنند، قادر می سازد تا مسئولیت های خود را برای سلامت و ایمنی در محل کار انجام دهند.

نحوه اخذ گواهی نامه HSE از نوین سرت

برای دریافت گواهینامه HSE بایستی مراحل زیر را طی کنید:

قدم اول:

در قدم اول سازمان های خواستار گواهی ایمنی بهداشت با مرکز مشاوره و صدور گواهی نامه نوین سرت تماس گرفته و راهنمایی های لازم را پیش از ثبت نهایی درخواست اخذ گواهی ایمنی و بهداشت را از کارشناسان مجرب نوین سرت دریافت خواهد کرد و یا درخواست مشاوره حضوری و تعیین وقت را لحاظ می کند. در جلسه مشاوره بایستی سازمان درخواست کننده از نحوه اجرای استاندارد  HSE،  زمان اجرای استاندارد HSE، هزینه اجر ای این استاندارد، و نام CB (کمپانی صادرکننده گواهینامه  HSE ) و اعتبار CB اطلاعات لازم را کسب کند.

گواهینامه HSE معتبر

قدم دوم:

در  این مرحله بایستی سازمان درخواست کننده استاندارد HSE فرم مخصوص دریافت خدمات پیاده سازی HSE را تکمیل نماید (این فرم شامل نام  سازمان درخواست کننده، حیطه فعالیت این سازمان ، نام مدیریت سازمان و آدرس دفتر مرکزی و یا کارخانه می باشد).

گواهینامه HSE معتبر

قدم سوم:

پس از ارسال فرم از طرف شرکت درخواست کننده و تائید آن توسط شرکت مشاوره دهنده استاندارد HSE میبایست قرارداد و فاکتور برای سازمان درخواست کننده ارسال شود .

گواهینامه HSE معتبر

قدم چهارم:

بعداز امضای قرارداد فی مابین و فاکتور با هماهنگی قبلی مشاورین جهت اجرای سیستم مدیریت بهداشت ، ایمنی و محیط زیست یا HSE در مجموعه متقاضی حاضر میشوند. راهنما مشاورین HSE بایستی بندهای این گواهی را در سازمان اجرایی و بعد از آن خط مشی استاندارد   HSEرا تهیه و تدوین نمایند. تمامی  مشاورین HSE باید تمامی فرایندها و ساختار سازمان را بررسی کرده و در صورت نیاز اطلاحات لازم را انجام دهند.  اخذ مشاورین باید با کمک مدیریت سازمان درخواست کننده شرح وظایف کارکنان را مشخص نموده و در صورت نیاز به برگزاری دوره های آموزشی HSE برای کارکنان سازمان هماهنگیهای لازم صورت گیرد. مشاور استاندارد Hse بایستی مستندسازی سازمان را انجام دهد و آن را برای انجام ممیزی توسط سرممیزان شرکت های گواهی دهنده ایزو اماده نماید.

قدم پنجم:

بعد از انجام ممیزی نهایی توسط ممیزین نوین سرت و موفقیت سازمان درخواست کننده در این ممیزی اقدامات لازم برای ثبت و صدور گواهینامه HSE توسط مرکز مشاوره و صدور گواهی نامه ایزو نوین سرت انجام  میگیرد.

شرکت نوین سرت به عنوان یکی از معتبرترین مراجع بین المللی صدور ایزو جهت پیاده سازی استانداردها و نهایتا اخذ گواهینامه HSE در خدمت تمامی شرکت ها و سازمان ها می باشد

 گواهینامه HSE معتبر

اخذ گواهینامه HSE یک راه عالی برای تقویت مهارت های خود در یک زمینه خاص و حرفه کاری شما می باشد. افرادی که دارای گواهینامه هستند معمولاً فرصت های حرفه ای بیشتری دارند و حقوق بیشتری دریافت می کنند. اخذ گواهی نامه HSE به شما کمک کند کار خود را به طور موثرتر انجام دهید و در حرفه خود برتری داشته باشید.

نوین سرت در صدور گواهی نامه HSE  یک راه حل منعطف و قوی محسوب می شود که از کارمندان، مشتریان و کسب و کار شما در برابر اتفاقات آینده محافظت می کند، علل ریشه ای را آشکار می کند و از طریق اقدامات اصلاحی از تکرار حوادث جلوگیری می کند. نوین سرت با اعلان‌ها و گردش‌های کاری خودکار مبتنی بر نقش، به افراد مناسب در زمان مناسب هشدار می‌دهد تا اطمینان حاصل کنند که شما به طور مؤثر و کارآمد فرآیند حادثه خود را از ابتدا تا انتها مدیریت می‌کنید.

مدرک HSE

طبق تعریف ،ایمنی عبارت است ازبرنامه ریزی بمنظوررهایی ازریسک غیرقابل مخاطره.

درسالهای اخیر ،آموزش مدرک HSE و ISO ،اهمیت ویژه ای یافته است وجنبه های رفتاری وفرهنگی آموزش مدرک HSE و ایزو ،مدیریت ایمنی درسازمان وبهبودرویه کاری بصورت گسترده ای افزایش یافته است .

چراکه تحقیق وبررسیهای انجام گردید برحوادث بزرگی مانند چرنوبیل وبوپال وهزاران سانحه کاری وشغلی دیگر ،همه روزه سلامتی وجان میلیون هاانسان رابمخاطره میاندازد.

واین موضوع نشان میدهدکه علیرغم بکارگیری کلیه فاکتورهای مهندسی وحفاظتهای شدید ،همچنان پتانسیل بروز حوادث کوچک وبزرگ درصنایع ومحیط زندگی باریسک بالا وجود دارد.

HSE چیست ؟

طی دهه های اخیر، تحقق اهداف سازمانها ،شرکتهاوموسسات درحوزه رقابت پذیری کشورهای صنعتی ،موضوعات ایمنی( Safety )،بهداشت( Healthy )ومحیط زیست( Environment )رابیکی ازاولویتهای اصلی درکسب وکارامروزتبدیل نموده است.

وتوجه بنیروی انسانی رابعنوان اصلیترین سرمایه سازمان باهدف بهبودفرآیندهای کاری ،درزمره اصلی ترین اهداف مدیریتهای اقتصادی قرارداده است.

ازاینرو آموزش مدرک HSE وایزو درسوانح وصنایع مختلف بویژه نفت وگاز ،صورت گرفته است.

اعتقاد براین استکه بیشترحوادث ،ناشی ازخطاهای انسانی بوده وبسادگی میتوان نتیجه گرفتکه اینگونه خطاهابدلیل بی دقتی درانجام کارهاست.

امااین استدلال ،درست نیست.

چراکه کارشناسانیکه سوانح رابررسی میکنند ،دریافته اند نیروی انسانی ،آخرین حلقه زنجیری استکه باعث ایجاد یک سانحه میشود.

نمیتوان باتغییردادن افراد ازسوانح جلوگیری کرد ،بلکه لازم است باشناسایی عوامل بوجودآورنده یک سانحه ازوقوع اینگونه حوادث کاری وشغلی پیگیری نموده وجلوگیری کرد.

مدرک آموزش مدرک HSE و ایزو ،ازمهمترین مسائلی است که هرفرددرهرسطحی درمحیط کاروزندگی بایدبدان توجه نمود.

استاندارد آموزش دوره HSE

روش آموزش مدرک HSE و ایزو ،ازمهمترین مسائلی است کهر فرد درهر سطحی درمحیط کاروزندگی بایدبدان توجه نماید.

غفلت ازمواردایمنی ،دربسیاری ازموارد،صدمات وضایعات جبران ناپذیری راموجب خواهدشد.

چه بسازندگی فردوهمکاران اورابخطرمیاندازدوآسیب های فراوانی رابمحیط زیست واردمیسازدکخودجای تامل بسیاردارد.

نکته ای کهیچگاه نباید مورد غفلت قرارگیرد ،این استکه خطرهمواره درکمین ماست .

بنابراین همواره باید بفکر کاهش آسیبهای ناشی ازخطرات احتمالی باشیم.این سخن بدین معناستکه حتی اگرماتمام احتیاطات لازم رابکارببندیم ،بازهم ممکن است ازناحیه مسائلی کدورازذهن ماست یابخاطراشتباه وسهل انگاری دیگران باخطراتی مواجه شویم.

حال اگرمیخواهیم خودودیگران راازاین گزنددرامان نگه داریم یامخاطرات این خطرات رابحداقل کاهش دهیم ،باییدتمهیداتی نظیرآموزش مدرک HSE وایزو رافراهم کنیم.

یکی ازعوامل کلیدی درآموزش مدرک HSE ،آموزش ایمنی بمنظوراداره یک برنامه موفق میباشد،ازاینروشرکت کنندگان بایدبامفاهیم ،وظایف ومسئولیتهای مناسب مرتبط باایمنی آموزش ببینند.

نکات مهم HSE

نخستین مسئله ای کدرراستای آموزش مدرک HSE و ISO بایستی بدان توجه کنیم ،تفکرصحیح ومنطقی وبرخورددرست درپیشگیری ازخطراست.

باید بخاطر داشته باشیم بروزاسترس بیش ازحد ورفتارهای وسواسی بخاطرترس ازاین موضوع که همواره خطراتی هستند درکمین ما، نه تنها کمکی بحل مشکل نخواهدکرد ،بلکه کارایی فردراهم پایینترمی آوردوتجربه نشان داده است کاینگونه برخوردها ورفتارها میتواند مشکلات جدیدی راایجادکند وبطور یقین مشکلات موجودرانیزحل نخواهدکرد.

دومین مرحله ،شناسایی محیط اطراف نظیرکار ،زندگی ،تحصیل وتفریح است وخطراتی کمیتواند دراینگونه محیط ها،مارا غافلگیر کند.

درغیراینصورت غافلگیرخواهیم شدکاین امر ،امکان بروز عکس العمل مناسب رااز ماسلب وآسیبهای ناشی ازحوادث رابسیارافزایش میدهد.

این مطلب بدین معناست کمثلااگربآزمایشگاه واردشدیم ،بایدبدانیم کدرآن ،احتمال انفجار ،آتش سوزی ،استتشاق گازهاوبخارات سمی و…همواره وجود دارد.

 ازاینروهمیشه بایدنکات ایمنی رامدنظرقرارداده وبهشدارهای ایمنی توجه داشته باشیم.

بطورمسلم ،هرگاه خطرات راقبل ازوقوع پیش بینی نموده وآمادگی لازم ذهنی وعملی رابابهره گیری ازآموزش مدرک HSE و ایزو درمقابل اینگونه خطرات پیش بینی نموده وآمادگی لازم ذهنی وعملی رادرمقابل آنهاکسب نماییم ،علاوه برکاهش امکان وقوع آنها ،نحوه برخورد ما باموارد خطر راهم بسیار موثرتر خواهد کرد.

ایزو

مرحله سوم کدرتکمیل مرحله دوم مطرح میگردد ،شناسایی ابزارمقابله باخطرورویارویی پیش ازوقوع خطراست ،یعنی قبل ازبروزخطر ،بایستی بااستفاده از آموزش مدرک HSE و ایزو ،پاسخ سوالاتی راداده باشیم.

نکته چهارم این استکه رفتارهای خودوطرزقرارگیری وسایل ونگهداری موادراطبق آموزش مدرک HSE و ISO بنحوی تغییردهیم کامکان بروزخطررابحداقل برسانیم ،بعنوان مثال:

ازخاموشی کامل چوب کبریت افروخته پیش ازانداختن درسطل زباله اطمینان حاصل کنیم.

وسایل باارتفاع زیادراکتعادل پایداری ندارند ،درنزدیکی محل کاروخواب ونشستن قرارندهیم.

موادشیمیایی ناسازگاررادرکنارهم انبارنکنیم.

مسیرترددافرادراازوجوداشیای مزاحم خالی کنیم.

ونکات دیگری ازاین دستکه همگی باعث خواهندشدمواردبروزخطربحداقل رسیده ودرصورت بروزخطر،تلفات ویاآسیبهای ناشی ازآن ،کاهش یابد.

درآخرین مرحله آموزش مدرک HSE و ایزو ،بایدکمکهای اولیه رافرابگیریم ،هرفردی ممکن است درموقعیتهایی قراربگیردکقبل ازرسیدن پزشک ومتخصص ،افرادمصدوم نیازبکمک ویاری اوداشته باشند.

اینچنین موقعیتهامیتوانددرخانواده ،محل کار ،خیابان یاهرمحل دیگری رخ دهد.برای اینکه بتوانیم درچنین مواقعی ،مصدومین راازخطرات جدی ناشی ازاتلاف زمان تارسیدن بمرکزدرمانی یاپزشک برهانیم.

ازاصول کمکهای اولیه ،آگاهی داشته باشیم وآنرابعنوان یکی ازمهارتهای اصلی زندگی فراگیریم.

یکی ازعوامل کلیدی درآموزش اچ اس ای ،آموزش ایمنی بمنظوراداره یک برنامه موفق میباشد.

سرفصلهای دوره اچ اس ای

درنهایت باامیدباینکه همواره ازخطرات پیشروی درامان بوده وبابرخورد صحیح بابهره مندی ازآموزش HSE و ایزو ،ازآسیبهای ناشی ازآنها جلوگیری نماییم،یکبار دیگرپنج عمل اصلی ایمنی رایادآوری میکنیم:

تفکر صحیح ومنطقی دربرخوردوپیشگیری ازخطر

آشنایی باخطرات اطراف

در اختیار دریافت  ابزارمقابله باخطرازطریق آموزشهای لازم

تغییر درجهت ایمن ترنمودن رفتارهای محیط زندگی

آموزش کمکهای اولیه

02144829531 | 02144829133

گرفتن مدرک HSE ارزان وسریع

گرفتن مدرک HSE ارزان وسریع را میتوانید با کمترین زمان و بالاترین اعتبار اخذ بفرمایید.

اخذ مدرک HSE ارزان وسریع

گواهینامه HSE

HSE یا گواهینامه ایمنی ،بهداشت و محیط زیست ،نوعی متولی و عهده دارکلیه مسائل مربوط به بهداشت کارصنعتی ،محیط کاری و ایمنی محیط زیست میباشد.

حرف اول عبارت HSE مخففHealth به معنی بهداشت ،S مخفف Safety به معنی ایمنی و  EمخففEnvironment  به معنی محیط زیست میباشد.

در واقع HSE  موضوعات بهداشت ،ایمنی و محیط زیست را در پروژه ها تحت کنترل خود در می آورد. در هرکدام از شاخه های HSE مواردی نگهداری میشود که لازمه دریافت مدرک HSE ارزان و سریع میباشد.

بهداشت(Health):شامل پروژه های مختلف بهداشت عمومی ،بهداشت حرفه ای ،بهداشت فردی ،بهداشت محیط و محل کار و پروژه میشود که حائز اهمیت بسیاری میباشد.

بهداشت فردی به سلامت مجموعه پرسنل کاری مربوط میشود ،بهداشت محیط ،محل کارپروژه را بررسی مینماید و بهداشت حرفه ای شامل آنالیزشغلی میشود.

گواهینامه ایمنی در کار

ایمنی(Safety):وجودمخاطرات ایمنی ،عضوجدایی ناپذیرهرپروژه ای است که در صورت عدم برطرف سازی آن مخاطرات ممکن است حوادث گاه جبران ناپذیری را ایجادکند.

 در زمینه ایمنی در پروژه ،مسائل شامل طیفی از مشاغل و صنایع است. در درجه اول ،ایمنی در عملیاتی همچون حفاری، کار در ارتفاع ،جوشکاری و برشکاری ،ایمنی ماشین آلات ،کار در کارگاه ها و کارخانه هابوده است.

همه ما از این نکته اطلاع داریم که نیروی های انسانی به منزله سلامت کاری بشمارمیروند و غیبت کارمندان وکارگران و در مجموع تیم و پرسنل کاری، لطمه جبران ناپذیری را ببارخواهد آورد.

بنابراین پیشگیری بهتر از درمان بوده است و تامین ایمنی کارمندان ،کارگران و پرسنل کاری جزجدایی ناپذیرهرپروژه است.

مورددوم ،ایمنی پروژه هاست که دربردارنده ایمنی انبار ،مدیریت حریق و علایم هشداردهنده است.

و درنهایت گزینه سوم شامل ایمنی تجهیزات و وسایل حفاظت شخصی است.

محیط زیست(Environment):محیط زیست در پروژه های مختلف شامل آب ،هوا ،خاک میباشد که بسته به نوع منبع آلودگی های منتشر که بیشترشامل آلودگی خاک از طریق انتشارگازوئیل و موادنفتی که سوخت ماشین آلات میباشد ،ایجادمیگردد.

یا درموردآلودگی هوا از طریق انتشارگازهای هیدروکربن نسوخته ،تولیدگردید از اگزوزماشین آلات است که نیازمندمراقبت ،تعمیر و نگهداری است.

گسترش روزبه روزتکنولوژی و اهمیت یافتن نظام محیط زیست و اثرمستقیمی برسلامت انسان داشته و دارد.

تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته درحیطه ابزارآلات و ماشین آلات حیطه های کشاورزی و عمرانی درحال طراحی ،ساخت و اجراسازی است.

که حداقل آسیب واردگردید به محیط زیست را ایجادمیکند و بدین صورت سبب به حداقل رسیدن اکوسیستم خواهدشد‌.

گواهینامه ایمنی

بررسی علمی و نوین سه مقوله سلامت ،ایمنی و محیط زیست جهت دریافت مدرک HSE ارزان و سریع جزجدایی ناپذیربسیاری از پروژه ها در دنیامحسوب میشود.

مانندپروژه های عمرانی ،معماری ،معدنی ،نفت و گازوپتروشیمی در صورتی که اخذ مدرک HSE ارزان و سریع ،هنوزآنطور که باید و شاید درکشورهای درحال توسعه جانیافتاده و جنبه انتخابی دارند و هنوزهم ،صورت قانونی به خودنگرفته است.

مقوله HSE و مدرک HSE ارزان و سریع در کشور ما ،موضوعی تازه و نوبنیاداست ،به همین دلیل است که ساختارهویت و اجرای قوانین HSE مستلزم فراهم نمودن ابزار و منابع است.

لازمه اجراسازی HSE و اقدام برای دریافت مدرک HSE ارزان و سریع در ابتدا مدیریت و طراحی و برنامه ریزی دقیق همراه با مهیاسازی امکانات ،منابع مالی ،علمی و انسانی است.

مدیریت اساسی جهت استفاده از این منابع امکانات به منظورکاهش هزینه هاضروری بوده و مناسب ترین گزینه مطابق با ساختارصنایع کشورمان است.

فلسفه  مدرک HSE در صنعت : 

در راستای توسعه پایدار و کرامت انسان از طریق نگاه استراتژیک و بنیادی همراه با به حداقل رساندن اثرات نامطلوب صنعت ،محیط و افزایش اثرات مطلوب آنها با تامین ایمنی همه جانبه کلیه کارکنان ،پرسنل کاری و همکاران سازمان ،تجهیزات و تاسیسات.

 به حداقل رساندن حوادث و آسیب ها از طریق حذف شرایط غیرایمن و ارتقای سلامت افراد ،ایمنی و محیط زیست در کلیه سطوح سازمانی و حفاظت از محیط زیست به عنوان دست مایه و سرمایه جامعه بشری به حساب می آید.

اهمیت اخذ گواهینامه HSE

استاندارد مدرک HSE ارزان و سریع با ایجاد بسترفرهنگی نوین و خلاق همراه با نگرشی نو و سیستماتیک به تبیین تاثیرمتقابل عوامل بهداشت ،ایمنی و محیط زیست میپردازد.

و از این طریق نواقص ،حوادث و مشکلات را به صورت نظام مند و دقیق موردارزیابی قرارداده و روش های مبتنی بر پیشگیری را ارائه میدهد.

مدرک HSE ارزان و سریع ،میتواند در شغل هایی که جنبه ایمنی دارد ، به نوعی درآمدزایی کند و بازاریابی غیرمستقیمی را با جذب سرمایه گذاران برپاسازد.

جهت استاندارد مدرک HSE ارزان و سریع لازم است ،دوره های HSE مرکزتحقیقات و حوادث کار را بگذرانید.

دوره های  مدرک HSE ارزان و سریع به نفع کارفرمیان و کارگران بوده و موجب جلوگیری از حادثه و ضرروزیان هایی که به دنبال دارد،خواهدشد.

انواع مدرک HSE ارزان و سریع برای مشاغلی که در ادامه اشاره خواهیم کرد ،امکان پذیرمیباشد ، این مشاغل ،شامل:

 • گروه پیمانکاران محترم راهسازی
 • اخذ پیمانکاران محترم بناهای تاریخی
 • روش پیمانکاران محترم توزیع برق
 • عمده پیمانکاران محترم صنعت ومعدن
 • اکثرا پیمانکاران محترم آب وفاضلاب
 • تمامی پیمانکاران محترم منابع انسانی
 • روشهای پیمانکاران محترم محیط زیست
 • تمام پیمانکاران محترم صنایع نفت وگاز
 • انواع پیمانکاران محترم صنایع پتروشیمی
 • باید پیمانکاران محترم شهرداری ها

درنظرداشته باشید که HSE وHSE-MS از نظرماهیتی یکسان هستند و تفاوتی ندارند‌.

گواهینامه تاییدصلاحیت ایمنی پیمانکاران

مدرک HSE با گواهینامه تاییدصلاحیت ایمنی پیمانکاران متفاوت است ،گواهی نامه تاییدصلاحیت ایمنی پیمانکاران توسط اداره کارصادر گردید و جهت خضور در مناقصات و مزایدات الزامی است.

شایان ذکراست ،اشاره کنیم که کسب مدرک HSE دارای مراحل وشرایط بخصوصی است که مشورت با کارشناسان صاحب تجربه موسسه معتبرنوین سرت موجب صرفه جویی در زمان ،انرژی و سرمایه شماخواهدشد.

بانوین سرت ،علاوه بر بهره مندی از دوره های آموزشی HSE و کسب مدرک HSE ارزان و سریع ،روند اخذ HSE ارزان و سریع را به راحتی کسب خواهید نمود.

مرکزمشاوره و صدورانواع گواهینامه ایزو نوین سرت میتواند راه راجهت آشنایی و راهنمایی کارفرمایان جهت دریافت گواهینامه HSE ارزان و سریع نشان دهد.

مرکزنوین سرت با برگزاری دوره های حضوری و غیرحضوری مدرک HSE به فکر راحتی و آسایش شماعزیزان است. با مشاوران مجرب نوین سرت همراه و درتماس باشید.

گواهینامه ی HSE بین المللی

گواهینامه ی HSE بین المللی مانند گواهی ایزو یک مدرک بین المللی می باشد وقوانین وچارچوب های مخصوص بخودرا دارد.

گواهی HSE متشکل ازسه واژه ی health، safety و enviroment می باشدکه بمعنی سلامتی، امنیت ومحیط زیست تلقی می گردند.

 این یعنی این مدرک درراستای استاندارد سازی وتعریف چارچوب ها دراین سه حوزه بفعالیت می پردازد.

مدرک HSE که بعنوان یک مدرک پرطرفدار بین سازمان ها وشرکت ها بشمار می آید، حفاظت ازکارکنان وپرسنل سازمان ها راتضمین می نماید.

 بنابراین شرکت ها برای رعایت بیشتر استانداردها درحوزه های سلامت، ایمنی ومحیط زیست برای اخذ گواهی HSE تلاش می نمایندتا بااطمینان بیشتری بفعالیت بپردازندو کارکنان آن ها نیز درشرایطی مطمئن خدمت رسانی نمایند.

گواهی HSE

گواهی HSE  ومخصوصا گواهی HSE بین المللی بصورت منظم وسازمان یافته ای شرکت ها رادرمسیر درستی قرار می دهد.

واز ضررو زیان وخسارات احتمالی جلوگیری می کند.

 بدین صورتکه سازمان ها آموزش های لازم را تحت استانداردهای گواهی HSE بکارکنان وپرسنل خود می دهندتا بدین ترتیب ازپیش آمدهای ناگوار جلوگیری نمایندو درمواقع ضروری بتوانند بهترین عملکردرا ازخود نشان دهند. 

این اقدامات درست درزمان حادثه می تواند موارد بسیار زیادی مثل استفاده ازلباس وتجهیزات مناسب راشامل شود.

گواهی HSE متشکل ازسه واژه ی health، safety و enviroment می باشد

در گواهی HSE نه تنها اصرار بررعایت قوانین است، بلکه سازمان ها درتلاش اند تادر برقراری هر چه بیشتر امنیت وایمنی سازی بکوشند.

 تابدین ترتیب علاوه بررعایت استانداردهای HSE، محیط کاری وفضای امن تری داشته باشندو سلامت کارکنان وتجهیزات دراین شرایط تضمین شودو درنهایت راندمان وسودآوری سازمان نیز افزایش یابد.

مدرک HSE

مدرک HSE وخصوصا مدرک HSE بین المللی رامی توان بعنوان یک اقدام مسئولانه درسرراسر جهان تلقی نمود.

همچنین این مدرک رامی توان یک مجوز داوطلبانه محسوب نمودکه شرکت وسازمان باوجدان وبا مسئولیت برای حفظ جان کارکنان خود این گواهی رااز طریق شرکت های معتبر صدور گواهی HSE اخذ می نمایدو استانداردهای آن رارعایت می نماید.

گواهی HSE برای اولین بار توسط انجمن تولید کنندگان صنایع ومواد شیمیایی کانادا مورد بررسی قرار گرفت ودر سطح دنیا مطرح شد.

پس ازآن سازمان های دیگر نیز بمنظور برقراری شرایط امن ومطمئن برا اخذ گواهی HSE وهمچنین HSE بین المللی تلاش کردند.

تا ازاین طریق بتواند علاوه برحفظ جان کارکنان خودبا آسیب ها وخسارات کمتر بازده خودرا بالا برده ودر شرایط بهتری فعالیت نماید.

مزایای دریافت گواهینامه ی HSE

از مزایای دریافت گواهینامه ی HSE برای شرکت ‌هاو سازمان ها می ‌توان موارد ذیل را خاطر نشان کرد:

1- میزان ریسک ناشی ازاجرای فعالیت‌های مرتبط بامحصولات وخدمات ارائه شده ارزیابی وبررسی می گردد.

2- پرسنل کاری با اخذ گواهی HSE ترغیب می شوندتا درجهت افزایش اعتماد آن ها نسبت بمدیریت بدلیل تلاش برای ایجاد محیط کاری ایمن، تمام سعی خودررا داشته باشند.

3- میزان ریسک مرتبط بامخاطرات خذف ویا کاهش می یابد وجنبه‌های زیست محیطی رعایت می گرددو بهبود می یابد.

4- خسارت‌های مستقیم وغیرمستقیم حوادث کاری وخطرات ناشی ازکار کاهش می یابد.

5- خسارت‌های مستقیم وغیرمستقیم  مربوط بحوادث شغلی کم می شود.

6- صدمات جانبی ونقص عضو محیط کار نیز کاهش می یابد.

ازدهه1990، نگرش وعملکرد کلی برای مدیریت مدرک HSE بصورتی بودکه برای هرنوع سازمان وموسسه ای متناسب است ومی تواند امنیت وسلامت آن سازمان راتضمین نماید.

مدرک HSE درسطح استانداردهای بین المللی ظاهرشده است.

بهمین دلیل مدریک HSE بین المللی داریم واستانداردهای واحدی برای آن تعریف می شود.

مانندالزامات وقوانینی که برای هدایت وارزیابی رفتارشرکت ها درقبال محیط تدوین وشکل است.

در مدرک HSE به محیط زیست بعنوان یک موضوع مهم نگاه است وقوانین براساس رعایت اصول محیط زیستی وضع شده اند.

 تادرنهایت باحفظ ایمنی کمترین آسیب به آن وارد گردد.

اجرای HSE

درصورت اجرای HSE دریک جامعه، بسیاری ازمشکلات بصورت خودبه‌خودی حل شده یا بهبود می یابند.

شرکت های متقاضی باید فرهنگ گواهینامه HSE رادرکارو حوزه ی فعالیتی شرکت خود بوجود آورندو درجهت عملی سازی آن نهایت تلاش خودرا نمایند.

برای اخذ گواهی HSE بین المللی نیاز است تادر زمینه ی فعالیت مورد نظرمان با مشاورین ومتخصصین این امر مشورت نماییم

اهمیت اجرای HSE

مدرک HSE  موجب گسترش زیرساخت های کشور بوسیله ی  سازمان ‌های اجراکننده HSE است.

وقادرند توسعه پایدار را اعمال نمایند.

ازعوامل اصلی واساسی درزمینه اخذ ودریافت استاندارد HSE در ابتدا باید زمینه ی فعالیت شرکت را مشخص نمود.

باید هدف نهایی سازمان خودرا بشناسیم،. عوامل خطررا شناسایی کنیم.

و خسارات احتمالی رانیز محاسبه نماییم.

پس از آن باید بیندیشیم کدام زمینه ی HSE بیشترین کاربردرا برای سازمان ما دارد.

گواهی HSE در زمینه ی فعالیت مورد نظر ما بارعایت استانداردهای ایمنی وزیر سایه ی ایزو و HSE بین المللی می کوشدتا سازمان مارا از خطرات احتمالی آگاه کند.

بدین ترتیب ایمنی رابرای سازمان مابه ارمغان بیاورد.

برای اخذ گواهی HSE بین المللی نیاز است تا در زمینه ی فعالیت مورد نظرمان با مشاورین ومتخصصین این امر مشورت نماییم ومدارک ومستندات لازم راارائه نماییم.

گواهینامه ی HSE

مخفف health، safety enviroment میباشدکه بمعنای بهداشت، ایمنی ومحیط زیست است.

مدرک HSE حفاظت ازکارکنان وکادر اجراییرا تاحد مطلوب وکافی تضمین میکند وازاین روازآن استقبال زیادی می شودو سازمانهاو شرکتها برای اخذ گواهینامه ی HSE تلاش زیادی می کنند.

اگر بخواهیم گواهینامه ی HSE رابصورت راحت ترو ساده تری بیان نماییم؛ این یک گواهی استکه سازمانها باید اخذ نمایند تااین تضمین واطمینان حاصل شودکه افراد مختلفیکه برای آن سازمان کارمیکنند ایمن خواهند ماند.

و درطی پروژه های کاری آن سازمان آسیبی به آنها وارد نخواهد شد.

سازمان های دارای گواهی HSE بهاین ترتیب تعامل بهتری باکارکنان خودخواهند داشت وکارکنان درشرایط ایمن ومطمئن برای بالا بردن بازده عملکردی خودتلاش خواهد کرد.

گواهی HSE همچنین بصورت سازمان یافته ای خطرات محیطی راچه ازنظر بهداشتی وچه ازنظر ایمنی شناسایی می نماید.

مدرک HSE می تواند آموزشهای لازم وکافی را دراختیار پرسنل قرار دهدتا ازاین طریق ازخطرات وپیشامدهای احتمالی پیشگیری نماید.

یا درمواقغ ضروری وهنگام وقوع مشکل بتواند واکنش مناسبی رانشان دهدکه ازجمله ی این واکنش هامی توانبه استفاده ازلباس وتجهیزات محافظتی متناسب با شرایط ومیزان خطر اشاره نمودو بهاین ترتیب در حفظ جان افراد کوشید وخسارات راکاهش داد.

گواهینامه ی HSE مخفف health، safety enviroment

گواهی HSE

مدرک HSE تنها محدودبه قوانین نمی شود؛ یعنی باید همراه بارعایت قوانین مورد نظر سازمان ها تلاش نمایند برای داشتن محیطی امنتر مواردی رافراتر ازقانون نیزرعایت نمایند.

گواهی HSE رامی توان به دودسته تقسیم بندی کرد.

دسته ی اول گواهی HSE آموزشی ودسته ی دوم گواهی HSE شرکتی است.

متقاضی دریافت گواهی HSE باتوجه با سازمان، کاربردو شرایط خود می تواند انتخاب کند.

که کدام مدرک HSE رامی خواهد.

وملزومات آنرا دردستور کار خود قرار دهد.

بیشتر شرکت ها سعی برآن دارندکه گواهی HSE شرکتی رابرای رعایت بیشترو حفاظت ازکارکنان خودو بطور کلی بالا بردن سطح ایمنی اخذ نمایند.

گواهی HSE آموزشی خودبه دو بخش تقسیم می شود:

اولین بخش مدرک HSE اداره ی کار است:

این مدرک با برگزاری کلاس هاودرنهایت گرفتن امتحان توسط اداره ی کار صورت می گیردکه درنهایت پس ازپایان دوره شما می توانید مدرک خودرا درسایت مشاهده کنید.

ودسترسی ودریافت آن تنها ازطریق سایت امکان پذیر خواهد بود.

بخش دوم مربوط به مدرک HSE مکاتبه ای است که دارای فوایدو مزایای قابل توجهی برای سازمان اخذ کننده ی مدرک HSE می باشد.

برای دریافت گواهی HSE مکاتبه ای دیگر نیازبه شرکت درکلاسها وامتحان نهایی اداره ی کار نیست .

واین آموزشها بصورت غیر حضوری دراختیار متقاضی اخذ گواهی HSE قرار خواهد گرفت.

گواهی HSE مکاتبه ای بصورت مستقل است.

باید اشاره کردکه این نوع مدرک HSE ممکن است اعتبار اداره ی کار رانداشته باشد امابعنوان یک گواهی HSE معتبر قابل استفاده واستناد است وازاین بابت نیازبه نگرانی نیست.

گواهینامه HSE شرکتی و آموزشی

مدرک HSE دراولین رویکرد توسط شرکت صنایع شیمیایی مطرح شدتا ازبروز حوادث شغلی وپرخظر درمحل کار جلوگیری شود.

این کاردرسال 1985 انجام گرفت.

این اقدام صنایع شیمیایی بعلت فجایع پیشین وخسارات شدید جانی ومالی پیش آمده درطی سالیان مختلف بودکه سازمان هاوکارکنان آنها باآن دست وپنجه نرم می کردندو درصدد کاهش آن به بهترین نحو بودند.

مدرک HSE رامی توان یک اقدام مسئولانه ودرعین حال داوطلبانه درسراسر جهان تلقی کردکه برای نخستین بار توسط انجمن تولید کنندگان صنایع ومواد شیمیایی کانادا مورد بررسی قرار گرفت ومطرح شد.

مراجع صار کننده گواهینامه HSE

مدرک HSE مانند گواهی ایزو که توسط شرکتهای معتبر صدور گواهینامه ایزو صادر میگردد، استانداردها وقوانین را در سطح بین المللی بررسی می کندو آن ها رادرنظر می گیرد تاامنیت وایمنیرا بصورت کلی تضمین نماید. و نکات وشرایط بهداشتی ومحیطی رانیزبه آن بپردازد.

مدرک HSE دراولین رویکرد توسط شرکت صنایع شیمیایی مطرح شد.

اخذ مدرک HSE

اخذ گواهی HSE توسط هرسازمانی بمنزله ی تعهدو الزام رفتار مدیریتی صحیح وکارآمد درجهت ایجادوحفظ یک محیط سالم است.

که هم چنین امنیت کافی رانیزدارا می باشدوموارد محیط زیستی رانیز رعایت می نماید.

که بهداشت وسلامتی رانیز درآن محیط کاری درنظرمی گیرد وتلاش می کندازمحیط کار خودوکارکنان درحد مطلوبی محافظت نماید.

ازطریق گواهی HSE سازمان ها اهداف مختلفی رادنبال می کنند.

که از مهم ترین آنها می توان به کاهش خطرات احتمالی برای کارکنان ومحیط کاری اشاره نمود.

هم چنین کاهش محسوسی رادرسرانه ی مصرف انرژی، پساب های تولید گردید و تولید گازهای گلخانه ای می توان مشاهده نمود.

 برای اخذ گواهی HSE می توان از شرکت ها ومشاوران مجرب آن ها بهره گرفت تابارعایت قوانین و ملزومات درجهت اخذ مدرک HSE بهبهترین نتیجه رسیدو ازاعتبار مدرک HSE دریافت و مطمئن بود.

برای برقرای ارتباط باکارشناسان ماباشماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

02144829531//02144829133

گواهینامه HSE

گواهینامه HSE-MS درواقع بنام گواهی نامه HSE، دربین عموم مردم شناخته شده است وازآن بنام گواهی ایمنی ،یا مدرک ایمنی ،یادمینمایند. 

درطی تماسهای تلفنی بامرکز نوین سرت درلابلای صحبتهای متقاضیان دریافت مدرک ایمنی ،بایددانش فراوانی وجود داشته باشد تامتقاضیان بدرستی راهنمایی وهدایت شوند.

مشاور مرکز نوین سرت بااگاهی ازتمامی گواهینامه های ملی وبین المللی موجود درکشور ایران وحتی شرایط کشورهای دیگر ،برای متقاضیان گرفتن HSE ،راهنمایی مینمایدتا بهترین تصمیم رابگیرندوالبته درست ترین گواهی نامه راانتخاب نمایند.

خدمت شما عرض خواهیم نمود منظور ازدرستترین گواهی ایمنی  ،چیست؟

ایمنی ، گواهی ایمنی ،مدرک ایمنی از اداره کار ، گواهینامه ایمنی اداره کار ، گواهی HSE ،تفاوت گواهینامه ایمنی با HSE ،تفاوت گواهی ایمنی اداره کار با مدرک HSE ، چیست؟

زمانیکه مشتریان درخصوص ایمنی ،گواهینامه ایمنی ،گواهینامه HSE ،بامرکز نوین سرت تماس میگیرند ، سوالات بالاو کلمات بالارا استفاده مینمایند.

این کارشناسان و مشاور مرکز نوین سرت میبایستی بدانند منظور مشتری ومتقاضی وفردیکه بامجموعه نوین سرت تماس گرفته است ، دقیقا کدام نوع گواهی نامه است.

گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ،این نوع از گواهی ایمنی ، رافقط و فقط اداره کار صادر مینماید.

هرشرکتی خواهان اخذ گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران میباشدباید یکسری مراحل راطی نماید.

شرکتش دارای یکسری مدارک وپرونده باشدتابتواند گواهی ایمنی پیمانکاری اداره کار ،رااخذنماید.

باید بدانید اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، برای شرکت درتمامی مناقصات الزامی است وبدون داشتن این گواهینامه درهیچ مناقصه ای نمیتوانید شرکت نمایید.

گواهی نامه صلاحیت پیمانکاران از اداره کار ،این گواهینامه نیز همانند گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران دارای شرایط و ضوابطی جهت اخذ ودریافت میباشد.

البته گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری به دودسته کلی (رتبه / گرید ، مجوز اداره کار ) تقسیم میشود وباید بدانید داشتن مدرک صلاحیت پیمانکاری جزو پیش نیازهای گرفتن گواهی ایمنی اداره کار میباشد.

گواهی نامه HSE-MS ،این گواهی هم بنام مدرک ایمنی ،شناخته میشود اما گواهینامه بین المللی میباشدو شمامیتوانید.

ازهر کشوری این گواهی رادریافت نماییدوصرف اداره کار ایران نمیباشد.

داشتن مدرک HSE یکی ازامتیازآورترین گواهینامه ها وشرایط خوب درمناقصات میباشد.

حالاباتوجه به تعریف سه مدل گواهی ایمنی ،وباخواندن مقاله بالا متوجه میشوید.

چرادرابتدای مقاله عرض شدبایستی کارشناس پاسخگو درمراجع مشاوره ثبت و صدور گواهینامه ایزو ،یاهرگواهینامه ملی وبین المللی دیگر دانش بسیاری داشته باشد تامتوجه شویم مشتری ومتقاضی تماس گیرنده جهت دریافت مدرک HSE ،منظور واقعیش چیست. 

ودقیقا کدام گواهینامه رامیخواهد.

گواهی نامه HSE

گواهی نامه HSE و البته لغت ایمنی ، سالهاست کنار هم استفاده میشوند.

بنابراین به محض اینکه شخصی به اخذ گواهی نامه HSE ، یا اخذ گواهی ایمنی ،اشاره ای مینماید ، متاسفانه گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، گواهینامه صلاحیت پیمانکاری وگواهی نامه HSE ،با هم اشتباه میشوند و بعضا خودمتقاضیان هم نمیدانند.

 دقیقا کدام نوع گواهینامه را میخواهند که البته باراهنمایی کامل مشاوران وکارشناسان زبده مرکز نوین سرت درنهایت نیاز شرکت متقاضی ،مشخص میشودو درراستای همان نیاز راهنمایی ومشاوره میشوند.

برای دریافت گواهینامه ایمنی ،گواهی HSE ، یاحتی کسب اطلاعات بیشتر درزمینه گواهینامه ایزو میتوانید باکارشناسان مرکز نوین سرت تماس  و اطلاعات دقیقتر وبیشتری کسب نمایید.

بامادرارتباط باشید ….. 

۴۴۸۲۹۱۳۳-۰۲۱    ۴۴۸۲۹۵۳۱-۰۲۱

مطالعه مقالات زیر به شما پیشنهاد میگردد.:

HSE اداره كار
گواهینامه ایزو ارزان
استاندارد های ایزو ویژه پیمانکاری و مناقضات
رتبه پيمانكاري , گريد پيمانكاري
مراحل اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران
گواهی نامه HSE چیست

گواهی آموزشی HSE(مدرک HSE)

گواهینامه آموزشی HSE (مدرک HSE) که توسط بسیاری از متقاضیان مدرک آموزشی موردتقاضاواقع میگردد.

متقاضیان مختلف از جمله متقاضیان که کار در شرکت های مختلف و کسانی که علاقه دارند در مشاغل ایمنی و حیطه زمینه ای HSE در شرکتهای مختلف مشغول به فعالیت شوند ،معمولالازم است واجدتحصیلات مرتبط با رشته HSE باشند.

اما به علت کمبودقشرتحصیکرده در حیطه HSE در جامعه یا حداقل عدم آشنایی و آگاهی کارفرمایان و صاحبین مشاغل ،مدیران اجرایی به دنبال افراد یا کارشناسانی با مدارک HSE هستند .

لذا با بررسی جستجوهای اینترنتی و تقاضای تلفنی بالای افراد با تحصیلات مختلف ، بر آن شدیم تا درخصوص گواهینامه HSE (مدرک HSE) توضیحاتی را ارائه دهیم.

در بازارهای کارفعلی ،مدرک HSE معتبر و گواهی آموزشی HSE میتوانند به افراد با تحصیلات مختلف و مدارک تحصیلی متفاوت کمک زیادی جهت استخدام کنند.

گواهی نامه HSE

آموزش HSE مراکزآموزش آزاد:

برخی موسسان و مدرسان HSE ،اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی HSE به صورت آزادمیکنند ، این آموزشهابارعلمی خوبی دارند.

از نظر اعتبار گواهینامه HSE نیز ، از اعتبار خوبی برخوردار هستند.

موسسات آموزشی آزاد با شرکت های HSE معمولا برای آموزش هایی که ارائه می کنند ،مدارک مستندپایان دوره را به دانش آموختگان اعطامیکنند که در یک سایت مشخص ثبت میگردد.

در پایان ، به چندنکته درحیطه مدرک آموزشی HSE اشاره میکنیم که خالی از لطف نیست:

نکته اول:آموزش HSE و مدرک آموزشی HSE به شما در روند استخدام در حیطه کاری مربوط به ایمنی و HSE کمک میکند ، اما نمیتوان قول صددرصد درحیطه استخدام داد ،بلکه میتوان به آن به عنوان نوعی تضمین نگریست.

نکته دوم: در صورتی که مصاحبه کاری شما ،امتیازویژه ای برای دارابودن مدرک HSE در رزمه کاری ،امتیازویژه ای در نظرگرفته است ،بهتراست با شرکت در کلاس های آموزشی HSE ،مدرک HSE خود را دریافت نمایید.

نکته سوم:آموزش HSE مراکزمعتبربامجوزموسسات اموزشی مرجع صورت میپذیرد. 

شرکتهای ارائه دهنده خدمات HSE دراین راستافعالیت کرده ومعمولادرسایت این شرکتها ،داشتن مجوزازطرف مرجع های ذیربط مشخص میگردد. 

شرکتهای خصوصی دارای مجوزهاوصلاحیت های رسمی ازمرجع های دولتی ،خدمات آموزشی رابرای شرکتهاوسازمانهاارائه میدهد ،خدمات آموزشی HSE جهت موسسات متقاضی براساس ملاک های انتخابی آنان وتحت عنوان یکی ازمراجع صورت می پذیرد.

گواهی آموزشی HSE را از نوین سرت بخواهید.

مطالب مهم مدرک ایمنی

نوین سرت باگردآوری متخصصان مجرب ،کارشناسان آگاه ،حقوقدانان حرفه ای ومهندسین باتجربه ،برآن شده است کبهترین خدمات ممکن درحیطه ISO رابرای متقاضیان عزیزفراهم آورد. نوین سرت بااطلاع ازبازارمشتریان وخواستههای آنان، اقدام بصدورانواع گواهینامه های ISO ،CE اروپا ،HSE ،IMS ،طرح طبقه بندی مشاغل وسایرگواهینامه های موردنیازمتقاضیان ،مدیران ،کارفرمایان وپیمانکاران محترم نموده است ،جهت برخورداری ازمشاوره رایگان ودرصورت وجودهرگونه ابهام یاپرسشی درحیطه مدرک آموزشیHSE  باکارشناسان نوین سرت تماس حاصل فرماییدوازاطلاعات وتجربیات مشاوران نوین سرت بهره مندشوید.

مطالعه مطالب زیر برای شما مفید خواهد بود :

روش گواهینامه ایزو معتبر
اخذ گواهینامه CE معتبر
انواع گواهینامه HSE معتبر
مدلهای گواهینامه آموزشی معتبر
مشاوره رایگان گواهینامه

مارا در گوگل اینگونه جستجو میکنند:hse ,hseplan ,HSEگواهینامه, HSEسریع, HSEاخذ گواهینامه, شاخص های HSE, اچ اس ایHSE ,HSEچیست, HSEبه چه درد میخورد, HSEاز کجا بگیرم, مدرکHSE, دریافت مدرکHSE ,HSE معتبر, اخذ مدرکHSEمعتبر, نمونه گواهینامه HSE ,HSEرا چگونه میتوان دریافت کرد؟..

8 Responses

 1. این گواهینامه آموزشی HSE را چه سازمان هایی میخواهند ؟ برای افراد حقیقی هم داشتن گواهی HSE ضروریه ؟

  1. برای دریافت گواهی HSE باید بررسی شود منظور شما دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران از اداره کار میباشد یا گواهی ایمنی بین المللی . شرایط دریافت گواهی HSE بین المللی ، متفاوت از شرایط دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاوران مرکز نوین سرت تماس بگیرید. 44829133

  2. مهندس عزیز ، برای دریافت گواهینامه hse معتبر ، باید بررسی شود منظور شما گواهی نامه HSE بین المللی میباشد یا گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران از اداره کار؟ چون مراجع صادر کننده مدرک HSE متفاوت میباشد و بستگی به درخواست شما دارد. بنابراین لطفا با کارشناسان مرکز نوین سرت واحد ایمنی تماس بگیرید تا راهنمایی کامل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس مرجع اصلی صدور گواهینامه ایزو

ایزو ومقالات مفید

گفتگوی آنلاین
Send via WhatsApp