مرکز نوین سرت ارائه دهنده انواع گواهینامه ایزو ، CE، HSE

استاندارد IWA2

4.9/5 - (394 امتیاز)

استاندارد IWA2

در هر جای دنیا امری بدیهی می باشد که سیستم آموزشی به صورت استاندارد IWA2 و اصولی و بر پایه علمی اجرا شود تا مهارت ها و دانش افراد روز به روز بهبود یابد. از این رو امروز نوین سرت در خدمت شماست تا شما را با یکی دیگر از استاندارد های بین المللی آشنا سازد.

استاندارد IWA2 چیست؟

استاندارد ایزو IWA2 گواهی برای به موسسات آموزشی می باشد که به آن ها کمک میکند تا سیستم مدیریت کیفیت خود را بر مبنای استاندارد ایزو  9001، ایزو  10015و ایزو  29990 با توجه به شرایطی که مراکز آموزشی در آن قرار دارند برنامه ریزی و اجرا کنند. با استاندارد سازی مراکز آموزشی می توان فرآیند آموزش را تا حدود زیادی اثر گذار و نتیجه بخش دانست. برای استوار ساختن فرایند های آموزشی استاندارد های مختلفی وجود دارد که هرکدام از این استانداردها کمکی به بهبود کیفیت آن مینماید.

استاندارد IWA2 شامل هشت محور حوزه یا قلمرو ، مرجع های هنجاری ، اصلاحات و تعاریف ، نظام مدیریت کیفیت در سازمان آموزشی ، مسئولیت مدیریت در سازمان آموزشی ، منایع انسانی ، تحقق خدمات آموزشی و سنجش ، تحلیل و بهبود در سازمان آموزش است. اخذ گواهینامه IWA2 برای سازمان های آموزشی در کنترل و استاندارد سازی فرآیندهای جاری آنها امری لازم و کاربردی می باشد.

استاندارد 2IWA موجب می گردد تا آثار و دستاوردهای مراکز آموزشی به تحقق بهتر اهداف آموزشی کمک کند.

به عبارتی IWA2 فراهم کننده دستور العمل هایی برای سازمانهای آموزشی است که مشغول مدیریت، ارائه، یا نظارت بر خدمات و محصولات آموزشی، اعم از آموزش و یا تحقیق، فارق از نوع، اندازه و محصول یا خدمت ارائه گردید هستند.

الزامات استاندارد ویژه مراکز آموزشی IWA2

رعايت اصول و ضوابط فنی و مهندسی در مدارس و مراکز یا موسسات آموزشی، ضامن سهولت در روابط فضاها و گردش کار، ارتقاء کیفیت خدمات رسانی، افزايش رضايت پرسنل و ارباب رجوع و همچنین صرفه جويی در هزينه های ساخت و نگهداری خواهد بود. با توجه به اين امر و نقش حساس اين مراکز، اعمال ضوابط و استانداردهای فنی و مهندسی در کلیه مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزشی الزامی است.

نوین سرت استاندارد IWA 2 را با وجود فرایندهای سیستم مدیریت کیفیت و تعامل میان این فرایندها در یک نگاه تخصصی مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است:

در فرایند ارائه خدمات آموزشی، فرد محصل تعامل مستمر با فرد مدرس مربوطه خود دارد و ممکن است دانش ناچیزی در خصوص جنبه‌های تخصصی خدمات قابل ارائه داشته باشد. در نتیجه رابطه میان محصل و مدرس از حیث مسائل تخصصی رابطه برابری نداشته باشد و مدرس تاثیر بیشتری در شکل و نوع خدمات قابل ارائه دارد. به همین دلیل نیاز است که معلم، استاد و تدریسگر به خوبی با اصول و استاندارد های آموزشی آشنا باشد.

خدمات مراکز آموزشی دارای پیچیدگی‌هایی در روابط و تعاملات میان مدرسان، دانش آموزان، دانشجویان، تامین‌کنندگان خدمات آموزشی، موسسات آموزشی دولتی و غیر دولتی و سایر نهاد های قانونی آموزشی می‌باشند. لازم به ذکر است که این روز ها خدمات آموزشی دستخوش تغییرات سریع تکنولوژی نیز قرار دارند.

با استفاده از سیستم مدیریت کیفیت IWA2 می‌توان کلیه فرایندهایی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر خدمات آموزشی تاثیر می گذارند را به منظور بررسی رعایت الزامات، تحت کنترل قرار داد.

 

مزایای اخذ استاندارد IWA2

برخی از مزایای اخذ این استاندارد عبارتست از:

 • ایجاد یک چهارچوب هماهنگ و یکپارچه جهت نیازسنجیهای آموزشی .
 • برنامه ریزی و زمانبندی دوره های آموزشی
 • کنترل هزینه ها آموزشی با توجه به هدفمند کردن نیازسنجیها و برنامه ریزیهای آموزشی.
 • مدیریت ، کنترل و گزارشات پیشرفت اهداف و برنامه های آموزشی
 • ارزیابی مدرسان آ فراگیران و  تامین کنندگان ارائه دهنده خدمات آموزشی .
 • افزایش میزان اثربخشی دوره های آموزشی و غیره

 

گواهی نامه IWA2 چه خدماتی را ارائه می دهد؟

1-  تعیین و تدوین خط مشی استاندارد آموزشی .

2- تهيه و تدوين استانداردهاي مهارت و آموزش مشاغل

3- تعریف و تبیین  معیارهای ارزیابی نتایج برنامه ریزی آموزش و جمع بندی نتایج برنامه ها

4- تدوین برنامه های آموزشی (برنامه ریزی آموزشی)

5- تهيه دستورالعمل جذب و ارزيابي مدرسان و ارايه دهندگان خدمات آموزشي

6- تدوین ارزشيابي دوره‌هاي آموزشي به لحاظ عملكرد مدرس، فرايند آموزش و امكانات آموزشي

7- تجزیه و تحلیل اطلاعات آموزشی با استفاده از انواع نمودارها ، گزارشات آماری

8- برنامه ریزی ، تهیه چک لیست ها ، اجرای و ثبت مشاهدات ممیزی سیستم آموزشی

9- مسئولیت انجام ، مهلت اجرا ، بررسی اقدامات موجود و اثر بخشی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه

10- ایجاد نظارت ، بهسازی و بهبود مستمر آموزشی

دامنه کاربرد استاندارد IWA 2

کلیه سازمان‌های ارائه دهنده خدمات آموزشی در کلیه سطوح شامل مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان، مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی، مراکز ارائه دهنده آموزش‌های از راه دور، مکاتبه‌ای و الکترونیکی می‌توانند از این استاندارد استفاده نمایند.

اخذ گواهی IWA1 از نوین سرت

شما به راحتی می توانید گواهی IWA2 خود را از نوین سرت بخواهید. در طول فرایند، نوین سرت تمامی راهنمایی های لازم را جهت تسریع دریافت گواهی نامه در اختیارتان خواهد گذاشت. با اخذ گواهی IWA2 از نوین سرت موارد را می توانید در کسب و کارتان به وضوح ببینید:

 • عملکرد بهبود کیفیت خدمات
 • روش بهبود شایستگی‌ها و محیط کار کارکنان
 • عمده بهبود وضعیت اقتصادی از طریق کاهش هزینه‌های ناشی از کیفیت پایین
 • اطمینان خاطر از انطباق با الزامات قانون

 

چرا باید گواهی IWA2 را از نوین سرت بخواهید؟

نوین سرت گواهی IWA2 را برای حمایت از مشاغل  و سازمان های ارائه دهنده خدمات آموزشی در دسترس همگان قرار داده است. تیم مجرب نوین سرت با سالها تجربه در زمینه صدور گواهی IWA2 برای مراکز آموزشی راه حل های با کیفیت و مناسبی را برای کسب و کار شما عرضه می کند.

کارشناسان ما در خصوص استاندارد مربوط به مراکز آموزشی تخصص کافی را دارند و با ساختاری که برای تسهیل و تسریع فرآیندهای صدور گواهی نامه IWA2 طراحی گردید است شما را در هر مرحله پشتیبانی می کنند.

نوین سرت در طول فرایند ممیزی یا همان حسابرسی با تجربه ای که در اختیار دارد، در همه حوزه‌های ایمنی، کیفیت و پایداری مربوط به مراکز آموزشی در کنار شما خواهد بود.

حسابرسان ما دانش عمیقی در مورد استاندارد ویژه مراکز و موسسات آموزشی یا ایزو IWA1 همراه با رویکردی بین رشته ای دارند و آموزش های سالانه فشرده را به منظور پیشرو در این زمینه انجام می دهند. این بدان معنی است که ما قادر خواهیم بود امکان ممیزی چندین استاندارد مختلف را همزمان برای سازمانتان پوشش دهیم

جمع بندی

کلیه سازمان‌های مرتبط با خدمات آموزشی که در حوزه مدیریت و عرضه خدمات و تولید محصولات آموزشی فعالیت می‌کنند از جمله مراکز آموزشی و پژوهشی، مدارس و دانشگاه ها، ادارات و مراکز نظارتی و سایر سازمان‌های مربوطه بدون در نظر گرفتن نوع، اندازه، محصول و خدمتی که عرضه میکنند لازم است تا این استاندارد را در اولویت قرار دهند.

هدف از تنظیم این استاندارد برای مراکز آموزشی، ارتقا کیفیت خدمات آموزشی، ارتقا فرایندها به منظور افزایش ارزش افزوده برای سازمان و مشتری، بهبود تصویر سازمان و مرکز آموزشی در جامعه و افزایش اعتماد مشتریان میباشد و همچنین به عنوان ابزاری برای اطمینان از کیفیت و قابل اعتماد بودن رویکرد ارائه کنندگان خدمات در مراکز آموزشی تلقی می شود.

به کمک نوین سرت با بهینه‌سازی فرآیندهای تولید و کاهش بدهی‌ها و همچنین هزینه‌های غیرضروری به شما کمک می کنیم تا ریسک های موجود را در مراحل اولیه اخذ گواهی IWA2 خود شناسایی،. ارزیابی به حداقل ممکن برسانید. مهمتر از همه، ما به شما این اطمینان را خواهیم داد. که تمامی تعهدات قانونی خود را به عنوان یک مرکز ارائه دهنده خدمات آموزشی انجام دهید.

کارشناسان ما به صورت 24 ساعته هستند تا به شما کمک کنند. به طور مداوم الزامات مربوط به IWA2 را اجرا و پیاده سازی کنید.. متخصصان ما برای پشتیبانی از شما در هر مرحله از فرآیند صدور و اخذ گواهی IWA2 و استاندارد IWA1 و تمامی استاندارد های ایزو معتبر در کنار شما می باشند.، تنها کافی است. همین حالا از طریق راه های ارتباطی که برایتان گذاشته ایم با مرکز مشاوره نوین سرت در تماس باشید.

 

3 Responses

 1. میشه لطفا یک نمونه استاندارد IWA2 برای بنده ارسال کنید و اینکه هزینه دریافت گواهی نامه IWA2 بفرستید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس مرجع اصلی صدور گواهینامه ایزو

ایزو ومقالات مفید

گفتگوی آنلاین
Send via WhatsApp